Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jó szerszámok elérhető áron!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jó szerszámok elérhető áron!

    Sziasztok !
    Gondoltam ez nagy segítség lenne mindannyiónknak, ha meg tudnánk osztani azokat a kézi szerszámokat(crowa,csavarhúzó,szerszámkulcs készlet,stb...) és szerszám gépeket ( fúrógép,állványos köszörű,stb,...)és mind azokat amiket használnak a motorszerelés általános dolgaihoz.Biztos vagyok benne ,hogy mindenki talál már viszonylag olcsón, jó minőségű szerszámokat ami tartós is.( Ha a márka neveket megosztanánk azzal egymást segíthetnénk) !Ha van jó tanácsotok,ötletetek,tapasztalatotok,osszuk meg egymással!

    #2
    Sziasztok!
    Annyi kiegészítéssel élnék, hogy esetleg még a bolt elérhetőségét is fel lehetne tüntetni, ahol az a bizonyos szerszám, eszköz, miegymás megtalálható, vagy ha valaki tudna olyan szakit aki vállalja célszerszámok elkészítését, az is nagy szuper lenne...
    Köszi!
    OdinHEM és Tamás78 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Kiárusításokon látni jó szerszámokat, meg bolhapiacokon, márkás kulcsokat. Mert ezek a kínai gagyi csavarhúzók, villáskulcsok krovák stb. a rozsdaboglyákban nem érnek semmit, de még az új csavaroknál sem mert a csavarhúzók elforognak a nyelülben, a villáskulcsok kinyúlnak 6 számmal nagyobra. Az olcsó fúrószárak meg elhajlanak mint a gumicukor. Az 1500Ft-os sarokcsiszoló, meg fúrógépről nem is beszélve. Ezek csak pénzkidobások. Szerintem vagy áldoz az ember a szerszámaira ha használni is akarja vagy keres régebbi használt minőségi szerszámokat (mondjuk hagyatékból). Nekem ezek a tapasztalataim, bár abból a szemszögből is nézhetjük a dolgot, hogy kinek mi a drága.
      OdinHEM, joker és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Az ecseri piacon lehet venni a szerszámosnál 3000ft-ért Indikátor órát gyújtás beállításhoz meg sok használt régi szerszám kulcsokat aminek jó minősége van és nevetséges áron árulja !Ha valaki ki megy a piacra jól nézzen nála korul mert sok minden ami nekünk értek lehet azt eszre is kell venni.
        Remélem ezzel mar tudtam is segíteni!
        LC 9246
        korompaiistvan és Intrepid kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Szerintem LC 9246 hozzászólásában a hangsúly az "olcsó, jó minőségű"-n volt... Az biztos, hogy nem (mindenből) a legolcsóbbat kell keresni, mert a végén több kárt csinálunk vele, mint hasznot!
          LC 9246 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Manapság az olcsó meg jó minőség nagyon ritkán lehet egy lapon említeni, mert a csomagoláson mindenféle minőségi tanusítványt, meg made in germany quality aztán csak MEH telepen ér valamit. De ellenpélda, mert multkor az OBI ban vettem egy villáskulcs készletet(10db-os) talán 2000-ért nem tűnik eddig rossznak. De ha elektromos szerszámról van szó és nagy igénybevételű (flex vagy fűrógép) min. egy B&D elég olcsó meg tartós is.
            LC 9246 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Én is a régebbi szerszámokat preferálom (meg gyűjtöm is).

              Az újabbak közül a barkácsáruházakban is előforduló Stanley márkájú csavarhúzókkal nem volt bajom, emlékeim szerint nem is drágák, kb. középkategória. Persze a tizesével csomagoltnál többet kell érte fizetni, de legalább nem forog el a nyélben a szár.
              Az van rájuk írva hogy "Made in France" ami gyanakvásra adhat okot, de eddig még semmi.

              Vettem kínait is régen próbaképpen, miután letörött a nyele lánngal meghajtottam a 90 fokban a laposcsavarhúzó szárát középtájon, így kiváló célszerszám régi blokkok megszorult deknicsavarjaihoz.
              sepy és LC 9246 kedvelte ezt.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                #8
                Szervusztok!

                Amennyiben jó szerszámot szeretnétek birtokolni,akkor ne vásároljatok mindenféle neve sinncs hülyeséget,-egyszer kell megvenni, az az olcsó.Amire én esküszöm,azt alant felsorolom.

                No 1:BETA

                No 2:HEYKO

                No 3:GEDORE ( vigyázat van indiai változata is,tartózkodni tőle!)

                No 4:WALTER

                No 5:KRAFTSMAN (USA) (örök garancia,de élő emberrel még nem találkoztam,aki azt rvényesíteni is tudta)


                Természetesen a fenti szerszámokon kívül,biztosan vannak még nagyon jó minőségű termékek,de azokat nem ismerem.Lehet nevetségesnek tűnik de nekem nagyon bevált egy 17-19-es villás,melyre az van írva:Made In USSR,pedig az Orosz termékeknek nincs túl jó hírük,de gondolom ez részben előítélet.A legkedveltebb szerszámom,viszont egy 17-19-es BETA csillagkulcs,amit én úgy nevezek,hogy FŐKULCS és az a kívánságom,hogy majdan velem temessék el.Természetesen,ha érdemes örökös akadna,képes vagyok ideiglenes döntésem felülbírálatára.

                Utolsó gondolatom a szerszámokról,minden legyártott szerszám alkalmas valamire,egyik arra,hogy dolgozzunk vele keményen,másik arra,hogy jól mutasson a falon,a harmadik meg arra,hogy a szomszéd után hajítsd,ha éppen begerjeszt,valami vélt marhasággal,de ha jó szerszámot akartok,-arra áldozni kell,de csak egyszer!


                Üdvözlettel:Che
                sepy, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Én ajánlanám a KingTony szerszámokat, törésgaranciásak, ha jól tudom. Persze kínai szerszám, meg nem is olcsó, de strapabíró.
                  Szerintem egyébként manapság millió féle kevésbé ismert szerszám létezik, felesleges ilyen sorrendeket felállítani, sok tucat bevált, jó szerszám márka van...
                  Egy biztos, hogy érdemes egyszer nagyobb összeget áldozni, mert például a BETA is kiszolgál egy emberéletet, ha megfelelően használják! Itt a kulcsszó a megfelelő használat, mert lehet szidni a bétát, meg a különböző szerszámokat, minden villáskulcsot kilehet nyírni nagy erővel, a lényeg, hogy sokan nem ismerik a szerszámok helyes használatát, nem minden csavart lehet villáskulcssal meglazítani...

                  Komment


                    #10
                    Üdv Mindenkinek!

                    A jó munka feltétele, a jó szerszám. Persze tudom én is, hogyha van egy szöged, előbb-utóbb mindenből kalapács lesz.
                    A szerszámvásárlást a pénztárca határozza meg. Vannak drágább, jó szerszámok, drága nem jó szerszámok.
                    A legdrágább amivel tönkreteszed a vasadat. Én évekig gyűjtögettem, mire elértem azt a szintet, hogy csak BETA, és Bosch szerszámaim vannak. Persze még mindig veszek másfajta eszközöket, ha csak egy feladathoz kell.
                    Vásárlás? Az Interslick Kft-nél mindenféle szerszámot eszközt be tudtam szerezni, fotelből.
                    Én csak javasolni tudom mindenkinek, bármely munkához csak akkor álljon neki, ha a feltételeket megteremtette.
                    Igy elkerülhető a nehezen pótolható alkatrészek sérülése, és a szerelési hibából adódó meghibásodás.
                    Példaként, milyen gyorsan lehet megsérteni egy csapágyat szerelés közben? Én megtanultam, persze a saját káromon.

                    Komment


                      #11
                      Nekem ami bevált, arra az van írva, hogy CHROME-VANADIUM és még békebeli. Sem megnyúlni, sem eltörni nem láttam még egyiket sem, pedig volt már olyan, hogy csövet tettem rá, és azzal lazítottam csavart, de bírta, pedig féltem tőle, hogy ki fog nyúlni.

                      Komment


                        #12
                        korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        CHROME-VANADIUM
                        nekem is ilyen van itthon, tényleg strapabíró szerszám, ezt még az örökkévalóságnak készítették!

                        Komment


                          #13
                          korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekem ami bevált, arra az van írva, hogy CHROME-VANADIUM
                          Ezzel csak az a baj, hogy már a gagyi Tescos Kínai hulladékokra is rája vagyon írva.

                          Komment


                            #14
                            A Chrome -Vanadium nem márka hanem az anyaga!

                            Komment


                              #15
                              Balumester eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A Chrome -Vanadium nem márka hanem az anyaga!
                              Ez igaz ! De mire is írtad ezt válaszul ?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X